שומרון העתיקה – סבסטיה

שומרון העתיקה – סבסטיה

גן לאומי סבסטיה: בחול המועד סוכות מאבדים את הראש בשומרון העתיקה.

 

גן לאומי שומרון מתעורר לחיים ומזמין את המבקרים לחוות את עלילותיה וסיפורה המסעיר של עיר הבירה של ממלכת ישראל הקדומה.

מה במקום: במהלך ביקורכם באתר תפגשו בשרידים של מגדלים חשמונאים, בפורום ובתיאטרון הרומי, תטפסו למקדש אוגוסטוס ותצפו ממנו על שרידי ארמון אחאב ואולי גם תצליחו למצוא את המקום בו קבור ראשו של יוחנן המטביל.
הסיורים המודרכים ייצאו כל שעה עגולה מתחנת המידע שברחבת החניה בכניסה לאתר
שימו לב- ההגעה לאתר סבסטיה דרך היישוב שבי שומרון בלבד!
האירוע באבטחת הצבא וייתכנו שינויים ביום האירוע בהתאם להנחיות כוחות הביטחון.
היכן: גן לאומי סבסטיה ( שומרון הקדומה )
מתי: רביעי, 11.10
בשעות: 10:00-15:00
עלות: ללא תשלום
לפרטים ומידע נוסף: מרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222

דרכי הגעה: לבאים מכפר סבא יש לנסוע על כביש 55, עוברים את הישובים קרני שומרון וקדומים ופונים צפונה (שמאלה) לכביש 60 עד לצומת היישוב שבי שומרון נכנסים לתוך היישוב שבי שומרון ושם בהתאם לשילוט ולהוראות כוחות הביטחון בשטח. תעמוד תחנת מידע בכניסה לאתר. *לתשומת לבכם- האירוע באבטחת הצבא וייתכנו שינויים ביום האירוע בהתאם להנחיות כוחות הביטחון.

************

שרידי העיר שומרון שוכנים צפונית ליישוב שבי שומרון, על אם הדרך שכם- ג'נין, ליד הכפר סבסטיה.

שומרון הייתה בירת ממלכת ישראל (במאות 8-9 לפני סה”נ), והיא המשיכה להיות עיר חשובה גם לאחר חורבן הממלכה. באתר נחשפו שרידיה של עיר אדירת ממדים בעלת חומות ומצודה, ארמונות מלוכה, בתים ומחסנים מימי ממלכת ישראל.

העיר הגיעה לשיא פריחתה בתקופה הרומית המאוחרת (מאות 3-2 לספה”נ). רוב השרידים שנראים כיום באתר שייכים לתקופה זו, כמו שרידים מרשימים מהפורום (הכיכר המסחרית), מהאצטדיון ומהתיאטרון.

במאה ה- 1 לפני סה”נ בנה הורדוס במקום מקדש לכבודו של המלך אוגוסטוס. במיוחד מרשים רחוב העמודים של העיר, שאורכו כקילומטר. בחפירות התגלו כ- 600 עמודים, אשר עיטרו את הרחוב שהגיע עד שער מרשים.

 

 

 

facebook
דילוג לתוכן